Dôležité informácie o nákupe

Žiadame Vás, aby ste sa pred nákupom na našom internetovom obchode oboznámili so všetkými postupmi a pravidlami, taktiež s Vašimi právami ohľadom zrušenia , alebo stornovania objednávky. Tieto informácie nemajú právny charakter a sú len dôležitým výťažkom Z Obchodných a Reklamačných podmienok spoločnosti Bercon s.r.o.

Objednanie tovaru

Tovar si môžete objednať prostredníctvom nákupného košíka bez zbytočnej registrácie, taktiež mailom, alebo telefonicky. Vaša objednávka slúži len k spresneniu Vašich požiadaviek a bude zaregistrovaná v objednávkovom systéme. Do 24 hodín Vám objednávku potvrdíme telefonicky a emailom a až po telefonickom potvrdení z našej strany, sa stáva záväzná.

Platba tovaru

Vašu objednávku môžete uhradiť niekoľkými spôsobmi:

  • dobierkou – za tovar sa platí až pri preberaní tovaru
  • prevodom alebo vkladom na náš bankový účet – za tovar sa platí vopred v plnej výške na č. ú. Slovenská sporiteľňa a.s. IBAN: SK68 0900 0000 0050 5458 2934, ako variabilný symbol zadajte číslo objednávky, alebo do poznámky uveďte Vaše meno.
  • hotovosťou – tovar si môže vyzdvihnúť a uhradiť v našom distribučnom sklade na adrese Bercon s.r.o., Poľská 3, 04001 Košice. Výhodou je, že neplatíte za dopravu a dobierku.
  • splátkovým kalendárom – prostredníctvom splátkovej spoločnosti Home Credit, alebo CETELEM.

Doprava

Zásielky ku zákazníkom doručujeme prostredníctvom kuriérskej spoločnosti, alebo vlastnou dopravou, závisí od veľkosti a smeru objednávky. Tovar doručujeme na adresu uvedenú v objednávke. Vždy ráno ako bude Vaša objednávka pripravená k expedícii budete telefonicky oboznámený o predbežnom čase dodania, následne Vás bude kontaktovať náš šofér, alebo kuriér v čase, keď sa bude blížiť k miestu doručenia.
Vynáška a montáž nábytku nieje v cene. 

Preberanie zásielky

Záleží nám na tom, aby bol Váš tovar plne funkčný, bez akýchkoľvek závad pripravený na plnohodnotné používanie a preto Vás prosíme o spoluprácu pri preberaní zásielky.

  • Dôkladne skontrolujte obal zásielky
  • Skontrolujte hlavne rohy a hrany balenia
  • V prípade, že Vaša zásielka obsahuje sklo, tovar pri preberaní vybaľte a skontrolujte

Ak očividne nie je obal zásielky poškodený, je nepravdepodobné, že počas dopravy došlo k poškodeniu tovaru.
Ak pri preberaní zistíte, že obal  je viditeľne poškodený, zásielku neprevezmite, okamžite spíšte s vodičom reklamačný protokol (ideálne je odfotiť poškodenú časť obalu fotoaparátom na mobilnom telefóne) a bezodkladne nás o tejto situácii informujte mailom na info@domnabytku.sk, alebo telefonicky. Ak s prepravcom spíšete zápis o škode, my Vám  rovnakú zásielku zašleme opať na adresu doručenia. Nakoľko je prepravovaný tovar riadne poistený celú škodu uhradí prepravca a Vám tak nevzniknú žiadne zbytočné náklady a komplikácie.
Skontrolujte tiež počet balení a zapíšte ho na preberací protokol. Je to nevyhnutné v prípade, ak sa pri rozbaľovaní zistí, že nebola dodaná celá zásielka a niektoré časti chýbajú.
Ak zistíte, že Váš tovar je poškodený výrobnou vadou až doma po rozbalení zásielky, a obal nebol poškodený prepravcom, bezodkladne nás kontaktujte emailom na info@domnabytku.sk,

Odstúpenie od zmluvy zo strany kupujúceho

Podľa zákona o ochrane spotrebiteľa pri zásielkovom predaji, je každý zákazník oprávnený odstúpiť od zmluvy bez udania dôvodu a to maximálne do 14 dní od prebratia zásielky do ďalších 14 dní je nám následne povinný zákazník tovar doručiť na vlastné náklady na našu adresu. V tomto prípade je nevyhnutné nám zaslať list  v danej lehote, v ktorom bude písomne uvedená žiadosť o odstúpenie od zmluvy, číslo faktúry, druh tovaru a dátum prevzatia tovaru.
V prípade, že ste tovar už prevzali, na vlastné náklady nám ho zašlite na adresu Bercon s.r.o., Poľska 3, 04001 Košice
 
Tovar bude prebratý späť len vtedy, keď budú splnené tieto podmienky:

  • Tovar bude v pôvodnom, nepoškodenom obale
  • Nesmie byť použitý, alebo poškodený
  • Musí byť vrátený kompletný ( vrátane príslušenstva a priloženej dokumentácie) s originálnym dokladom o kúpe. 

Stornovanie objednávky zo strany kupujúceho

Každý zákazník má právo na bezplatné stornovanie objednávky do vtedy, kým nebude objednávka potvrdená z našej strany. V takomto prípade si nenárokujeme za vzniknutú škodu a ani za náklady spojené so stornovaním objednávky.

Bercon s.r.o.