Toaletné stolíky 

Zobrazených je 1 - 15 z 15 položiek
Zobrazených je 1 - 15 z 15 položiek

Popis kategórie

História používania toaletných stolíkov siaha ďaleko do minulosti. Ich využívanie v dávnych časoch bolo prirodzené a tieto vkusné segmenty nábytku nachádzajú svoje uplatnenie aj v dnešnej dobe. Preto vám ponúkame aj my klasické či moderné toaletné stolíky, s ktorými si môžete zariadiť svoju spálňu. 

Toaletné stolíky sa vyrábajú v rôznych štýloch a prevedeniach. Medzi klasické typy patria toaletky vyrobené vo viktoriánskom alebo koloniálnom štýle. Toaletné stolíky vo viktoriánskom štýle sú vyrobené zo svetlého dreva alebo môžu byť namaľované bielou farbou. Toaletky sú vyrezávané a najčastejšie motívy sú rastliny, kvety, vinice. Koloniálny štýl je typický tmavými odtieňmi dreva a mohutnejším zrkadlom, ktoré je vyrobené v rovnakom odtieni. V našej ponuke toaletných stolíkov nájdete predovšetkým moderné a tradičné toaletky. Toaletky majú hranaté tvary. Sú štíhle i robustnejšie. Toaletky sú zhotovené v rôznych farebných prevedeniach. Prevládajú však prírodné odtiene – buk, čerešňa, jelša a podobne. 

Ak si budete kupovať nový toaletný stolík, tak by ste mali myslieť na niekoľko dôležitých aspektov.
  • Je dobré vedieť, koľko vecí chcete vo svojom toaletnom stolíku skladovať. Toaletné stolíky obsahujú praktické zásuvky na odkladanie drobností, čo ocení každá žena. V toaletkách môžete nájsť aj úložný priestor chránený dvierkami, ale tento druh toaletiek je skôr výnimkou.
  • Dôležitým prvkom pri voľbe toaletného stolíka je zrkadlo. V ponuke nájdete toaletné stolíky so zrkadlami i bez nich. Je potrebné, aby si každá žena rozmyslela aké veľké zrkadlo potrebuje. Zrkadlá na toaletkách majú rôzne tvary ale výhodou je ak žena vidí čo najviac zo svojho tela pri pozeraní sa do zrkadla.
  • Od veľkosti zrkadla potom závisí aj celková výška a veľkosť toaletného stolíka. Nebolo by vhodné ak by ste do malej spálne zvolili mohutnú rustikálnu toaletku. A naopak, ak by ste do priestrannej spálne umiestnili malý toaletný stolík, ktorý by sa tam stratil.
  • Veľmi dôležitým prvkom pri toaletnom stolíku je aj toaletná stolička alebo taburetka. V kategórii nájdete celé komplety i stolíky bez stoličiek. V tom prípade je veľmi dôležité, aby ste si zvolili vhodný typ stoličky či taburetky. Aby sa hodila k stolíku výškovo i vzhľadom.