Rozkladacie stoly 

na stránke
Zobrazených je 1 - 15 z 62 položiek
Zobrazených je 1 - 15 z 62 položiek

Popis kategórie

Rozkladací stôl predstavuje ideálne riešenie pre domácnosti, ktoré sú limitované priestorom, no zároveň si chcú majitelia dopriať radosť zo stolovania v širšom rodinnom kruhu, keď sa naskytne príležitosť. V ponuke nájdete radu rozkladacích jedálenských stolov so sofistikovanými rozkladacími mechanizmami. Tie umožňujú jednoduchým pohybom zväčšiť plochu stolovej dosky až na dvojnásobok. 

Možnosť rozkladania nie je výsadou drevených jedálenských stolov. Moderné mechanizmy sú zabudované aj v kovových, plastových či sklených stoloch. Kvalitné rozkladacie stoly majú prídavnú dosku uloženú priamo v konštrukcii stola. Prídavná časť tak nekladie nároky na ďalšie skladovanie. 

Ovládanie by malo byť:
  • intuitívne,
  • jednoduché,
  • zabezpečené proti prištipnutiu prstov.
Konštrukcia stola musí mať dokonalú stabilitu v zloženom i rozloženom stave. V ponuke nájdete stoly s jednoduchým princípom rozkladania – sklopná doska na pánte. Obľúbeným typom rozkladacieho stolu je stôl s vysúvacou stolovou doskou s prídavným modulom, ktorý je ukrytý v konštrukcii. Elegantným a zároveň veľmi efektívnym rozkladaním je systém teleskopických dosiek, ktoré umožňujú zväčšiť plochu stola až dvojnásobne.