Vešiaky 

Zobrazených je 1 - 6 z 6 položiek
Zobrazených je 1 - 6 z 6 položiek

Popis kategórie

Vešiak je ten najpraktickejší prvok nábytku v predsieni či v chodbe. Tento praktický pomocník môžete však využiť aj v inej miestnosti – spálňa, kuchyňa. V našej ponuke nájdete multifunkčné i veľmi moderné vešiaky. Ich základné rozdelenie je na stojanové a nástenné. Oba typy vešiakov nájdete v našej ponuke v najrôznejších materiálových i dizajnových prevedeniach.

Stojace vešiaky sú vhodné hlavne do priestrannejších miestností – chodieb, predsiení. Zaberajú trošku viac miesta ako nástenné vešiaky. Ich základná stavba je – podstava, rameno, vešiaky. Podstavy bývajú vyrábané z ťažkých materiálov – kov, kameň, mramor. Tak je zabezpečená stabilita stojaceho vešiaku. Vertikálne časti bývajú zhotovené taktiež z kovu alebo aj z masívneho pevného dreva. Vešiakové časti sú zvyčajne rozvetvené, aby sa na vešiak dalo umiestniť čo najviac vecí. Veľkou výhodou takýchto vešiakov je ak obsahujú miesto na odkladanie dáždnikov.

Druhým typom sú nástenné vešiaky, ktoré sú veľmi praktické a môžete ich využiť aj v iných miestnostiach a nielen pri vstupe do domácnosti. Praktickým prvkom môžu byť v kuchyni, kde môžete na ne zavesiť utierky či malé kuchynské pomôcky – varešky, naberačky a pod. Nástenné vešiaky sa taktiež zhotovujú z masívneho dreva a veľmi obľúbeným materiálom na zhotovovanie je aj laminovaná či dýhovaná drevotrieska. Nástenné vešiaky sa vyrábajú v najrôznejších farebných odtieňoch. Zvyčajne sa moria v prírodných odtieňoch, ktoré dokonale zapadnú do modernej i tradičnej domácnosti.