Pracovné stoly 

Zobrazených je 1 - 12 z 12 položiek
Zobrazených je 1 - 12 z 12 položiek

Popis kategórie

Pracovný stôl patrí medzi taký nábytok, ktorého nákup by nemal byť orientovaný len na estetiku a vkus zákazníka. Pracovný stôl môžeme považovať za pracovný nástroj a ten by mal spĺňať jednoduché ale zároveň dôležité kritériá.

Dôležitým kritériom je množstvo odkladacieho priestoru. Pracovné stoly by mali obsahovať praktické zásuvky alebo skrinky. Do nich si môžete uskladňovať potrebné dokumenty, písacie potreby či menšiu elektroniku. Výhodou je ak pracovné stoly obsahujú aj nadstavky – na PC, regálové časti na dokumenty. 

Pri výbere pracovného stolu by mal každý dbať a prihliadať na jeho parametre – výška, šírka, hĺbka. Šírka a hĺbka stolu je dôležitá hlavne kvôli miestu a intenzite práce na tomto stole. Ak pri stole trávite veľa času a máte na starosti veľké množstvo dokumentov, tak je vhodné aby ste si kúpili mohutnejší stôl. Na trhu sa nachádzajú široké stoly a vhodnejšou alternatívou môžu byť rohové stoly, ktoré taktiež poskytujú široký pracovný priestor. Menšie stoly by mohli generovať chaos, respektíve nemusia poskytnúť potrebné pracovné prostredie a zázemie. Najdôležitejším parametrom je výška pracovného stola. Štandardná výška pracovného stolu je približne 75 cm. Táto výška je optimálna, no vysoké alebo nízke osoby môžu mať problém aj s týmito štandardnými parametrami. Výrobcovia si však aj v tomto prípade pomohli a pracovné stoly vybavili polohovateľnou pracovnou doskou či rektifikačným nôžkami.