Taštičkové pružiny 

na stránke
Zobrazených je 1 - 15 z 34 položiek
Zobrazených je 1 - 15 z 34 položiek

Popis kategórie

Najkvalitnejšie pružinové matrace zvané tiež aj taštičkové. Je to kvôli pružinám obaleným do textilných taštičiek čo dáva väčšiu možnosť pružinám pracovať samostatne každá zvlášť na svojej ploche, čiže zvyšuje elastickosť matraca a napomáha udržať chrbticu v správnom tvare. Pružiny v taštičkových matracoch mávajú menší priemer ako v klasických bonelových matracoch, takže ich je na ploche matraca podstatne viac a ten je elastickejší pružnejší. Tieto matrace obsahujú zóny tvrdosti. To znamená, že v miestach, kde je potrebná väčšia opora (chrbát) je matrac tvrdší. V oblastiach, ktoré nie sú zaťažované je matrac mäkší. Pri kúpe myslite na to, že pevný a kvalitný taštičkový matrac by mal obsahovať viac ako 260 pružín/m2. Výhodou tohto matracu je aj to, že ho môžete uložiť na polohovateľný rošt. Pri niektorých typoch matracov neexistuje takáto možnosť. 

Tieto matrace sa vyznačujú aj výbornou priedušnosťou. Vlhko a teplo sa nezdržiava v matraci ale je odvádzané preč. Tak sa zabraňuje šíreniu plesní a roztočov. Nemnožia sa baktérie a preto je takýto typ matracu vhodný aj pre alergikov.

O taštičkových matracoch sa hovorí, že sú tá zlatá stredná cesta medzi najkvalitnejšími latexovými matracmi a matracmi s bonelových pružín. Moderné technológie použité pri výrobe dnešných taštičkových matracov im dávajú dobré vlastnosti pre skvalitnenie vášho spánku.