Stoličky s podrúčkami 

Zobrazených je 1 - 12 z 12 položiek
Zobrazených je 1 - 12 z 12 položiek

Popis kategórie

Jedálenské stoličky s podrúčkami „ polokreslá „ sú obľúbenou variantou klasických stoličiek k jedálenskému stolu. Tieto typy stoličiek sa vyrábajú či už z dreva alebo aj z kovu.

Polokreslá sa hodia ku každému tvaru jedálenského stola. Môžete ich umiestniť ku štvorcovému, obdĺžnikovitému i oválnemu stolu. Počet stoličiek, ktoré sú umiestnené ku stolu je na vkuse zákazníka a na priestorových možnostiach. U obdĺžnikovitých stolov v klasických domácnostiach býva zvykom objednanie 4 + 2 stoličiek – 4 klasické stoličky bez podrúčiek a 2 stoličky s podrúčkami na čelo stola. 

V ponuke nájdete celodrevené polokreslá i stoličky z ohýbaného buku. Môžete si vybrať aj z rôznych typov stoličiek s čalúneným sedákom. Najpohodlnejšie stoličky sú tie, ktoré majú čalúnenú aj opierku. Stoličky môžu byť čalúnené pevnou tkaninou, prírodnou kožou, ekokožou alebo koženkou. 

Pri objednávaní stoličky s podrúčkami musíte myslieť hlavne na priestor okolo stola a zároveň aj na výšku stolu. Pri niektorých typoch stoličiek sú podrúčky vysoké a preto sa stoličky nedajú zasunúť hlboko pod stôl. Mali by ste tak myslieť na to, aby bolo okolo stola dostatočné veľké miesto.

Stoličky s podrúčkami je možné umiestniť aj do iných priestorov a nielen ku jedálenskému stolu. Vhodným prostriedkom na oddych môžu byť na terase, v zimnej záhrade, no môžete ich využiť aj v pracovni alebo v detskej izbe. V ponuke môžete nájsť aj otočné polokreslá, ktoré sú vhodné ku pracovnému stolu alebo ku PC stolu. 

Výrobcovia ponúkajú aj pevné typy týchto stoličiek, ktoré môžete využiť v komerčných priestoroch – bary, kaviarne, reštaurácie. Takéto stoličky sú vyrábané z pevného materiálu a sú čalúnené najkvalitnejšími poťahovými materiálmi. Tak je zabezpečená dlhá životnosť a odolnosť voči poškodeniu, ošúchaniu či vyblednutiu.