Barové stoličky 

Zobrazených je 1 - 15 z 15 položiek
Zobrazených je 1 - 15 z 15 položiek

Popis kategórie

S barovými stoličkami sa nestretávame už len v komerčných zariadeniach – baroch, hoteloch, reštauráciách ale čoraz častejšie ich využívame na zariaďovanie domácností. Barový pult so stoličkami v role deliacej priečky ozvláštňuje priestor a dáva mu formu ucelenej koncepcie. 

Veľmi dôležitým parametrom pri výbere barovej stoličky je jej samotná výška. Tá obvykle závisí od fantázie dizajnéra, ktorý ju navrhol. Niektoré barové stoličky obsahujú praktickú skrutku, prostredníctvom ktorej môžete regulovať výšku stoličky. Výška stoličiek priamo súvisí s výškou, v ktorej sa nachádza samotný bar.
  • Barová stolička by mala byť pod úrovňou barového stola.
  • Vzdialenosť sedadla stoličky od barovej dosky by mala byť približne 20 cm.
  • Celková výška sedadla barovej stoličky po podlahu by sa mala pohybovať medzi 65 až 75 cm.
Trh s nábytkom ponúka rôzne druhy barových stoličiek. V našom e-shope nájdete barové stoličky
  • drevené,
  • kovové,
  • plastové.
Ich tvary sú taktiež rôzne – guľaté, pravouhlé, štvorcové. Ich výber by ste mali prispôsobiť celkovému dizajnu kuchyni. Výrobcovia ponúkajú aj otáčacie stoličky i pevné. Povrch sedáku môže byť čalúnený i nie. 

Pri kúpe stoličky by ste mali myslieť aj na to, či sa v domácnosti nachádzajú deti a seniori. Barovú stoličku je možné jednoduchšie prevrátiť, ako klasickú drevenú jedálenskú stoličku. Tieto stoličky sú o niečo menej stabilné ako klasické modeli. Pri šantení alebo naháňaní sa detí môže dôjsť k úrazu.  Môže sa taktiež stať, že ľudia, ktorý majú ťažkosti s pohybovým ústrojenstvom môžu odmietnuť sedieť na barovej stoličke kvôli svojmu pohodliu.