Vitríny a regály 

na stránke
Zobrazených je 1 - 15 z 234 položiek
Zobrazených je 1 - 15 z 234 položiek

Popis kategórie

V  kategórii nájdete rôzne typy regálov a vitrín. Regále sú najvhodnejším spôsobom ako uskladňovať veci. Policový regál môžete využiť v ktorejkoľvek miestnosti v domácnosti. Sú vďačným pomocníkom v kuchyni i obývačke. Regál môžete vhodne umiestniť aj do spálne a nenahraditeľným pomocníkom je regál v detskej izbe. Žiadny kutil si nevie predstaviť, že by vo svojej dielni alebo v garáži nemal regál. Regál môžete využiť i v predsieni alebo v kúpeľni. Pri výbere regálu by ste mali myslieť na niekoľko dôležitých vecí. 
  • Dôležitým parametrom pre výber regálu je nosnosť police. Uvedená nosnosť policového regálu je platná pri rovnomernom zaťažení políc. Ak je nosnosť regálu 80 kg, tak by ste nemali umiestniť 80 kg na jednu policu, ale rovnomerne rozmiestniť veci na všetky police regálu. Pre regály, ktoré sa používajú v kanceláriách alebo v domácnostiach je zvyčajná nosnosť do 100 kg. Ak si budete zariaďovať sklad alebo dielňu, tak by ste si mali zakúpiť pevné regály s vyššou nosnosťou.
  • Ďalším dôležitým prvkom je vhodný výber materiálu. V našej ponuke nájdete rôzne typy regálov, vyrobené z rôznych materiálov. Materiál by ste mali voliť podľa charakteru skladovaných predmetov a podľa prostredia, kde bude regál umiestnený. Plechové, kovové a plastové regály sú vhodné hlavne do dielní, garáži alebo do kancelárií. Drevotrieskové alebo masívne regále sú vhodné do interiéru domácnosti. Môžete si s nimi zariadiť spálňu, obývačku či detskú izbu.
  • Pri voľbe regálu by ste mali myslieť na to, kde ho chcete umiestniť a aké by mali byť jeho parametre. Podstatné je aby sa regál vmestil do miestnosti na výšku i na šírku. Je potrebné zvážiť aj jeho hĺbku a či bude súčasťou nejakého kompletu, ktorý má už nejakú stanovenú hĺbku.
  • Mali by ste vedieť, koľko vecí budete chcieť v regále uskladňovať. Podľa toho zvoľte početnosť políc. V našej ponuke nájdete malé dvojpolicové regále i vysoké regále s množstvom menších či väčších políc.
  • Veľmi podstatné je aj to ako regál vyzerá. Na stránke nájdete regále patriace do rôznych sektorových zostáv i samostatné regále. Nachádzajú sa tu klasické regále i regále s moderným nádychom. Ak si zariaďujete domácnosť v rustikálnom dizajne, tak aj pre vás sa nájdu požadované regále. Regále sa vyrábajú v rôznych farebných kombináciách. Nájdete u nás prírodné odtiene, pastelové alebo tmavé farby.
  • Dôležitá informácia - nezabudnite regál pripevniť v zadnej časti o stenu, aby ste sa vyhli prevrhnutiu regálu. Súčasťou každého regála je bezpečnostná páska vyrobená s pevnej textílie, ktorá spája regál so stenou.
V tejto kategórii nájdete aj najrôznejšie typy vitríny. Vitrína je vhodným segmentom na zariadenie obývačky, salóniku alebo jedálne. V kategórii nájdete stojace vitríny i závesné. Môžete si vybrať z najrôznejších presklených vitrín i policových. Vitríny sú taktiež ako regále vyrobené z rôznych materiálov. Najčastejšie nájdete u nás vitríny vyrobené z laminovanej drevotriesky. Ostatné vitríny sú zhotovené z pevného prírodného materiálu – dýhovanej drevotriesky, masívneho dreva. Výrobcovia používajú na výrobu aj kov v kombinácii so sklom. 
Vitríny a regále môžu jednoducho a decentne doplniť vašu domácnosť. Ich hlavnou úlohou je, aby ste si na ne mohli uložiť dekoračné predmety, knihy, porcelán, spomienkové predmety či dokumenty. Ich využitie je praktické a môžu sa stať i vhodným ozdobným prvkom vo vašej domácnosti.