Drevené-čalúnené stoličky 

na stránke
Zobrazených je 1 - 15 z 117 položiek
Zobrazených je 1 - 15 z 117 položiek

Popis kategórie

V tejto kategórii môžete nájsť pohodlné čalúnené alebo drevené stoličky od slovenských i zahraničných výrobcov. Stolička je symbolom funkčnosti i estetickej stránky v každej kuchyni i jedálni. Preto by ste mali myslieť na niekoľko dôležitých aspektov pri výbere stoličky do vášho bytu či domu.
  • V prvom rade by ste si mali položiť otázku, do akej miestnosti si stoličku plánujete umiestniť. Čalúnené a drevené stoličky sú veľmi univerzálne a hodia sa do moderných priestorov i do tých tradičnejších. Ak máte väčšiu kuchyňu či jedáleň, môžete zvoliť mohutnejšiu stoličku s vyšším operadlom alebo aj s podrúčkami na ruky. Ak máte doma malý priestor, tak by ste si mali vyberať kompaktnejšie modely.
  • Pozor by ste si mali dať na konštrukčné riešenie stoličky. Kvalitné stoličky sú tie, ktoré majú nožičky spojené konštrukčne. Tak sa dá jednoducho zabrániť rozkývaniu spojov.
  • Čalúnené stoličky v našej ponuke majú povrch potiahnutý kvalitnými materiálmi. Najčastejšie výrobcovia používajú na čalúnenie kožu, ekokožu alebo špeciálne čalúnnické látky. Tie sú odolné voči odieraniu a záťaže. Ich udržiavanie je veľmi jednoduché. Sú ošetrené prostriedkami tak, aby ste ich mohli jednoducho očistiť bežnými čistiacimi prostriedkami. Na niektoré typy postačí aj vlhká handra. Výhodou je aj to, ak stolička obsahuje snímateľný poťah. Tak postačí, ak poťah snímete dolu a pri stanovenej teplote ho operete.
  • Rovnako aj drevné stoličky sú vyrobené z kvalitného masívneho dreva alebo z pevnej drevotriesky. Nájdete u nás stoličky z mäkšieho dreva – borovica či smrek. Vyznačujú sa ľahkosťou a sú aj cenovo dostupnejšie.
  • Čalúnené stoličky sa dodávajú v rôznych farebných prevedeniach a vy máte na výber z mnohých odtieňov. Preto dôkladne zvážte aký typ farby sa bude hodiť do vašej kuchyne alebo jedálne. Masívne stoličky je možné namoriť v rôznych prírodných farbách.
  • Korpus čalúnených stoličiek je zväčša vyrobený z dreva alebo drevotrieskového materiálu. Je výhodou ak stoličky obsahujú ochranné zakončenia na nôžkach. Tieto ochranné časti ochránia podlahu alebo dlažbu. V obchodoch môžete nájsť aj protišmykové varianty týchto zakončení. Tak budete mať dokonalé pohodlie pri stolovaní.
  • Kvalitná jedálenská stolička by mala byť prispôsobená parametrom ľudského tela. Výška sedadla stoličky by mala byť 45 cm. Správna výška sedadla od zeme by mala zaistiť v ohnutých kolenách 90 oC uhol. Najmenšia hĺbka sedadla by mala byť 39 cm a šírka priestoru pre stoličku pri jedálenskom stole by mal byť od 60 do 65 cm.