Latexové matrace 

Zobrazených je 1 - 14 z 14 položiek
Zobrazených je 1 - 14 z 14 položiek

Popis kategórie

Latexové matrace vyrobené z kvalitných zmesí prírodného aj umelého latexu patria k tomu najlepšiemu čo si človek môže dopriať pre svoj kvalitný a zdravý spánok. Matrac je pre zdravý spánok jeden z najpodstatnejších faktorov a latexové peny sú jeden z najvhodnejších materiálov na výrobu matracov. Latexová pena sa vyrába z prírodného latexu napenením so vzduchu a následnou vulkanizáciou. Pena sa vyrába z kaučukovníku.
  • Matrace majú antialergické vlastnosti. Prírodný latex je netoxický a ekologicky bezpečný. V jadre matraca sa nemnožia baktérie a huby a ani po dlhej dobe vnútro matraca nevyschne a nezačne sa drobiť a následne vám spôsobovať dýchacie ťažkosti.
  • Prírodná latexová pena nezadržiava vlhkosť. Telesný pot je rýchlo rozptyľovaný vďaka výbornej cirkulácii vzduchu. Človek tak spí neustále v suchu.
  • Latexové matrace majú tiež výborné ergonomické vlastnosti pre vašu chrbticu vďaka optimálnej pružnosti a pevnosti. Vysoká pružnosť umožňuje vytvarovanie matracu podľa obrysov ľudského tela a zabezpečuje podporu tela v akejkoľvek polohe.
V našej ponuke máme na výber latexové matrace s viac zónami tvrdosti tiež vystužené kokosovou doskou. Naši dodávatelia matracov spĺňajú všetky kritéria a sú držiteľmi certifikátov pre výrobu prírodných kvalitných matracov (LGA a ECO inštitút).