Kožené sedačky 

Popis kategórie

Ponúkame vám kvalitné sedačky vyrobené z kože alebo ekokože. Sedačky dokonale oživia obývačku či salónik. Na výber máte z viacerých farebných prevedení, z ktorých si vyberie aj náročnejší používateľ. Možnosť voľby aj rohových sedačiek, dvojsedov či kresiel.
  • Pri výbere koženej sedačky by ste si  mali dávať pozor na to, z akého druhu kože je sedačka vyrobená a nemali ste sa nechať ovplyvniť ponukou podozrivo lacnej sedacej súpravy. Koža je prírodný materiál. Aj po dlhej dobe si vie uchovať svoju prirodzenú krásu a pružnosť. Sedačky sa najčastejšie vyrábajú z kože hovädzieho dobytka. Vhodná je aj byvolia alebo teľacia koža. Prirodzená kože je príliš hrubá a preto sa rozrezáva špeciálnym prístrojom na dve alebo tri vrstvy. Z týchto vrstiev sa potom vyrábajú poťahové časti na sedačky.
  • Koža sa vie prispôsobiť klimatickým podmienkam v interiéri a vyznačuje sa pevnosťou i zároveň pružnosťou. Je charakteristická svojou špecifickou vôňou a je príjemná na dotyk. Typickou vlastnosťou kože je, že dokáže vstrebať telesnú vlhkosť, ale zároveň neprepustí do vnútra vlhkosť z vonkajšieho prostredia. Kvalitné spracovanie kože zaručuje aj určitú ochranu pred ohňom. V tom prípade sa nemusíte báť, keď vám spadne na sedačku ohorok s cigarety.
  • Kožené sedačky sú vhodné aj pre alergikov. V koži sa neudržiava prach a roztoče. Najkvalitnejšia koža je najprirodzenejšia, ktorá sa len namáča a nie je farbená inými prostriedkami. Samozrejme, že sedačky si môžete zakúpiť aj v rôznych odtieňoch. K dispozícii máte vždy svetlé, tmavé i pastelové odtiene.
  • Ak máte doma neposedné deti alebo domácich miláčikov, tak by ste mali zvážiť či si naozaj chcete zadovážiť kvalitnú koženú sedačku za vysokú cenu. Koža je náchylnejšia na potrhanie alebo poškrabanie, ako iné poťahové látky. Zrekonštruovanie potrhanej kože je veľmi zložité a tiež cenovo náročné.
  • Bežné udržiavanie koženej sedačky nie je vôbec náročné. Nečistoty a škvrny sa na takejto sedačke odstraňujú vlažnou vodou so saponátom. Sedačku potom stačí utrieť dosucha a je opäť ako nová. Chemikálie a iné prostriedky by mohli kožu poškodiť, preto postačí vlhká handra. Postačí ak sedačku budete jemne pretierať. Raz do roka je dobré, ak sedačku ošetríte mliekom na kožu alebo anilínovým krémom.
  • Koženú sedačku by ste nemali vystavovať priamemu slnečnému žiareniu ani dlhodobému vplyvu vlhka a vode.