Sklenené stoly 

Popis kategórie

Sklo je elegantným materiálom a mnoho ľudí si s ním chce zariadiť svoju domácnosť. Sklenené prvky v domácnosti sú veľmi žiadané a sklenené segmenty nábytku sa vyskytujú už aj v jedálni alebo v kuchyni. Moderné sklenené jedálenské stoly môžete nájsť aj v našej ponuke. Pri výbere skleneného jedálenského stola by ste mali byť oboznámený s jeho výhodami i nedostatkami.
  • Ak máte svoju domácnosť zariadenú v modernom minimalistickom prevedení, tak sa vám určite bude hodiť sklenený stôl so vzdušným dizajnom a nadľahčenosťou. Sklenené stoly sa menej hodia do rustikálnych alebo klasických domácností.
  • Sklenené stoly bývajú často doplnené o kovové detaily. Najčastejšie majú sklenené stoly pochrómované kovové nohy alebo konštrukciu. Sklenené platne bývajú len zriedka kombinované s drevotrieskou alebo s masívnym drevom.
  • Názory na údržbu sklenených stolov sa často rozchádzajú. Niekto je toho názoru, že neustále čistenie skleneného stola je náročné. Iný sú zas nadšený tým, že sklenené stoly nemusíte drhnúť. V podstate možno povedať, že sklenené stoly si nevyžadujú prílišnú údržbu. Postačí na to kvalitnejšie švédska utierka alebo aj obyčajná handrička s bežnými čistiacimi prostriedkami.
  • Sklenené stoly nie sú vhodné ani v tom prípade ak máte doma neposedné a živé deti. So stolom zo skla by ste mali v tomto prípade počkať. Ak už zvolíte sklenený stôl, tak by nemal mať ostré hrany, na ktorých by sa dieťa mohlo zraniť.
  • Ak chcete aby vám váš sklenený stôl dlho vydržal bez ujmy, nikdy naň neukladajte horúci riad, šálky alebo hrnce. Studené veci by ste tiež mali ukladať na stôl jemne a pomaly.