Hojdacie kreslá 

Zobrazených je 1 - 2 z 2 položiek
Zobrazených je 1 - 2 z 2 položiek

Popis kategórie

V kategórii môžete nájsť pohodlné hojdacie kreslá, ktoré budú praktickým i estetickým doplnkom vo vašej domácnosti. Je typickou klasikou, ktorú môžete nájsť doma u starej mamy alebo na chatách či vo vidieckych domoch. Hojdacie kreslá sa taktiež prispôsobujú novým trendom a vysokým požiadavkám zákazníkov. Hojdacie kreslá sú zvyčajne vyrobené z pevného dreva a poťahovej látky. Na trhu sa však nachádzajú rôzne typy hojdacích kresiel, ktoré sú vyrobené aj z iných materiálov.
  • Kovový rám hojdacieho kresla zabezpečuje dokonalú stabilitu a takmer nezničiteľnosť. Takýto materiál sa neošúcha a nevybledne. Kovové časti nie je potrebné ani ošetrovať, natierať alebo moriť.
  •  
  • Najžiadanejším typom hojdacích kresiel sú stále drevené hojdacie kreslá alebo kreslá s konštrukciou z ohýbaného dreva resp. drevotrieskového materiálu.
Najdôležitejšou časťou hojdacích kresiel sú operadlo a sedacia časť. Tieto časti sú vyrobené najčastejšie z poťahovej látky alebo kože či eko kože. Dnes už výrobcovia vyrábajú pevné poťahové látky v rôznych farebnýchodtieňoch a variantach. Môžete si vybrať rôzne farebné prevedenie a tak si prispôsobiť kreslo svojej domácnosti. 
Pri výbere kresla by ste mali zvážiť viacero skutočností. Kreslo by malo spĺňať tri hlavné prvky – funkčnosť, estetika i flexibilita. Pri výbere myslite na to, pre akú osobu kreslo kupujete. Je dobré posúdiť váhu osoby aby nedošlo k poškodeniu kresla. Kreslo by malo zapadnúť do domácnosti vzhľadom i veľkosťou.V ponuke môžete nájsť rôzne hojdacie kreslá, ktoré disponujú aj podnožkou alebo taburetkou. Je potrebné zvážiť či sa bude hodiť kreslo do interiéru a či nebude zaberať príliš veľký priestor.

Hojdacie kreslo je to pravé do väčšej obývacej časti
Nielen deti, ale aj mnohí dospelí sa radi hojdajú. Hojdanie upokojuje a najnovšie výskumy dokonca potvrdili, že tento kolísavý pohyb aktivizuje mozog k činnosti, čím lepšie vnímame a sme výkonnejší. Okrem toho dokáže odstrániť svalové a psychické napätie. Ak sme unavení, dokáže nám zrýchliť proces zaspávania a prehĺbiť spánok. Pri nákupe by sme si hojdacie kreslo mali odskúšať. Mali by sme sa zamerať na to, ako sa na ňom sedí, hojdá a ako sa z neho vstáva. Spozornieť treba, ak hojdacie kreslo vŕzga, ak sa nám zdá, že nie je príliš bezpečné a či čalúnenie nemení tvar.