Hojdačky 

Zobrazených je 1 - 10 z 10 položiek
Zobrazených je 1 - 10 z 10 položiek

Popis kategórie

V kategórii „Hojdačky“ môžete nájsť pohodlné záhradné hojdačky vyrobené poprednými výrobcami záhradného nábytku. Ponúkame vám rôzne druhy záhradných hojdačiek. Prvým kritériom pri výbere hojdačky by mal byť vhodný materiál. 

Najobľúbenejšie hojdačky sú stále vyrábané z masívu. Tieto hojdačky sú zhotovované z tuzemských i exotických drevín – borovica, smrek, teak, švédska borovica. Drevené hojdačky sa hodia do záhrad pri domoch alebo na chalupy. Menšou nevýhodou drevených hojdačiek je ich údržba. O drevo je potrebné starať sa. Ak si zakúpite drevenú hojdačku, tak by ste ju mali ošetrovať olejmi alebo lakmi špeciálne určenými na daný druh dreva. 

Alternatívou drevených hojdačiek môžu byť kovové hojdačky, ktoré taktiež môžete nájsť v našej ponuke. Kovové hojdačky môžete taktiež pekne zakomponovať do každej záhrady alebo na terasu. Pri kúpe kovovej hojdačky by ste sa mali zamerať na jej stabilitu. Ak chcete zabezpečiť kvalitné a pohodlné sedenie pre vašich blízkych, tak by ste mali voliť hojdačky s mohutnou a pevnou konštrukciou.
Hojdanie je zvyčajne zabezpečené prostredníctvom kovových pružín. Čím viac pružín hojdačka obsahuje, tým viac je hojdačka odolnejšia (jej nosnosť je tým vyššia).

V ponuke nájdete aj textilné hojdačky, ktoré si môžete umiestniť medzi stromy alebo na pevné konštrukcie. Hojdacie siete sú veľmi pohodlné a ich údržba či uskladňovanie je veľmi jednoduché. Preto mnoho zákazníkov uprednostňuje pevné hojdacie siete pred robustnými drevenými alebo kovovými hojdačkami.