Kolísky-detské postieľky 

Popis kategórie

Malé dieťatká strávia v postieľke alebo v kolíske väčšinu dňa. Preto je dôležité, aby ste pre ne vybrali tú správnu postieľku, kde si oddýchnu a pritom budú v bezpečí. Postieľky pre deti sa najčastejšie vyrábajú z prírodných materiálov – kov, drevo. Najvhodnejším materiálom je stále prírodné drevo. Drevo by malo byť ošetrené špeciálnym lakom, ktorý nie je škodlivý pre deti. To sa vám osvedčí, kde sa vášmu dieťaťu objavia prvé zúbky a bude chcieť ohrýzať hrany postieľky. Je potrebné myslieť aj na tvrdosť dreva. Aby sa v ňom neobjavovali trhliny, zárezy alebo vyčnievajúce triesky. Mali by ste dávať aj pozor na to, aby si dieťa nezaseklo horné alebo dolné končatiny medzi priečky postieľky. Medzery by mali byť primerané. Nemali by byť menšie než 4 cm a väčšie než 7,5 cm. Výhodu je aj to, ak postieľky majú polohovateľné dno. Vyššiu polohu môžete zvoliť v tom prípade, keď budete chcieť manipulovať s dieťaťom. Nižšiu polohu zvolíte vtedy,  keď budete chcieť odbehnúť od dieťaťa. V tom prípade sa nemusíte báť, že by preliezlo cez bočnicu (nedočiahne na ňu).

Drahšou alternatívou postieľky je postieľka so snímateľnou bočnicou. Tieto postieľky ocenia mamičky, ktoré sú znovu tehotné (nemusia sa hlboko nakláňať cez bočnicu). Iné mamičky ocenia vyberacie priečky a to hlavne pri nočnom dojčení. Môžu si postieľku jednoducho prisunúť k posteli a tým si uľahčia prácu s dieťaťom. 
Rady pri výbere postieľky pre dieťa:
  • kolísky pre dieťa sú vhodné v prvých týždňoch po pôrode bábätka,
  • detská postieľka musí byť stabilná a pevná,
  • nesmie sa s postieľky olupovať lak
  • výhodou postieľky môžu byť kolieska,
  • postieľka by mala mať snímateľné bočnice,
  • veľmi dôležité je kvalitné vybavenie detskej postieľky – matrac, perinka, obliečky.
V našej ponuke môžete nájsť klasické postieľky od známych výrobcom. Na e-shope sú aj drevené kolísky a postieľky pre väčšie deti (v predškolskom veku). Postieľky majú rôzne motívy, ktoré sa budú páčiť chlapcom i dievčatá. Postieľky obsahujú ochranné prvky, ktoré zabezpečujú ochranu vášho dieťaťa. Medzi základné ochranné prvky patrí praktická bočnica na postieľkach i oblé hrany, na ktorých sa dieťa neporaní.