Kuchynské drezy 

Popis kategórie

Pri výbere kuchynského drezu by ste nemali podceniť žiadne aspekty. Na trhu sa je celý rad rôznych druhov rezu a vy si môžete vybrať podľa svojich potrieb a predstáv. Môže sa vám zdať, že pri modernej ére umývačiek riadu sú drezy odsunuté na vedľajšiu koľaj, no pri dreze trávime zhruba polovicu času stráveného v kuchyni – umývanie potravín, oplachovanie drobných nádob, zlievanie vody. 

Pri výbere je nutné zohľadniť niekoľko farktorov. 
Budete umývať v umývadle všetok riad alebo budete používať aj umývačku riadku? 
Koľko peňažných prostriedkov ste ochotný investovať do kúpi drezu? 
Koľko času ste ochotní venovať údržbe drezu? 
Do akého priestoru kupujete drez – vzhľad, spôsob montáže? 

Pri kúpe drezu je potrebné sa informovať o spôsobe montáže. Z hľadiska spôsobu montáže existujú štyri základné typy drezov – nástavné, modulové, rovinové a podstavné. Nástavné drezy sa montujú zhora do pripraveného výrezu v linke. Modulové stoja samostatne a nie sú pevne ukotvené v pracovnej doske. U rovinových drezov je povrch drezu a kuchynská linka v jednej úrovni. Podstavné drezy sú upevnené pod výrez v pracovnej doske. Na trhu sa objavujú aj drezy s vyberacou vaničkou a to uľahčuje údržbu drezu. 

Trh ponúka rôzne tvar drezov. Nemusíte sa uspokojiť len s obdĺžnikovitým tvarom. Na trhu nájdete drezy aj oválneho tvaru, okrúhleho i štvorcového. Ďalšou dôležitou podmienkou je, že či je drez orientovaný na ľavú alebo pravú stranu. Môžete si objednať aj drezy, ktoré sú dvojité a majú dve hlboké vaničky.