Nočné stolíky  

na stránke
Zobrazených je 1 - 15 z 103 položiek
Zobrazených je 1 - 15 z 103 položiek

Popis kategórie

Mnoho ľudí si nevie predstaviť svoju spálňu bez praktického kúsku nábytku akým je nočný stolík. Je to neoddeliteľná súčasť, ktorá patrí ku každej posteli. Nočný stolík je možné využiť na viacero spôsobov. Spája sa tu praktická funkčnosť i estetická stránka. Najčastejšie si ľudia na nočnú skrinku odkladajú rozčítanú knihu, časopis, pohár s vodou na noc i rannú kávu. Všetci ocenia to, že potrebné veci budú mať po ruke a nemusia vstávať z postele. Na nočný stolík sa najčastejšie ukladá nočná lampa, budík i rádio.

Pri kúpe nočného stolíka by ste mali myslieť na niekoľko základných vecí. Je potrebné zvážiť či sa hodí do interiéru spálne vzhľadovo i veľkosťou. Najideálnejšia výška nočného stolíka je vo výške postele, alebo to môže byť o trochu menšia výška. Mali by ste prihliadať na to, aby boli predmety poruke a aby ste na ne ľahko dosiahli. Mnohí ľudia využívajú nočné stolíky aj na raňajkovanie a servírovanie jedál. V tomto prípade sa preferujú väčšie a vyššie stolíky ako je úroveň postele. Tento typ stolíka by mal byť o 20 cm vyšší ako úroveň postele. Pri kúpe je potrebné aj myslieť na množstvo úložného priestoru, ktorý poskytujú nočné skrinky. Trh ponúka rôzne druhy stolíkov – zásuvkové, s otvoreným úložným priestorom, nočné stolíky s dvierkami. Do týchto priestorov si môžete umiestňovať hodinky, šperky, vreckovky či lieky.

Výrobcovia vyrábajú nočné stolíky z rôznych materiálov. Aj v našej ponuke nájdete rôzne typy nočných stolíkov, ktoré sú vyrobené z drevotriesky, masívu či z rôznych kombinácií dreva, kovu či skla.