Laťkové rošty 

Zobrazených je 1 - 2 z 2 položiek
Zobrazených je 1 - 2 z 2 položiek

Popis kategórie

Ak práve kupujete nový matrac či posteľ budete potrebovať aj rošt, pretože sa už štandardne nedodávajú ako súčasť postelí.
  • Najlacnejšie riešenie je latkový rošt vyrobený so smrekového, borovicového, alebo dubového či bukového dreva. O týchto roštoch môžeme povedať že sú dobré dlho vydržia a vďaka najlepšej cene sú najobľúbenejšie zo všetkých ponúkaných.
  • Latky sú napájané jedna o druhú textilným popruhom a montáž je veľmi jednoduchá stačí ich priskrutkovať ku konštrukcii vašej postele a môžete na ne položiť svoj matrac. Latkový rošt by sa mal štandardne skladať z minimálne 25 latiek. Vyšší komfort spania poskytujú rošty s vyšším počtom latiek. Optimálna vzdialenosť medzi jednotlivými latkami závisí od daného druhu matracu a aj od váhy a výšky osoby, ktorá by na ňom mala spať.
  • Takýto typ roštu pomáha matracu lepšie podopierať kontúry tela. Jednotlivé latky umožňujú lepšie rozdelenie elasticity. Rošty zabraňujú tomu, aby bolo telo v nesprávnej polohe. Tak sa predchádza únave a bolestiam chrbta.
  • Latkové rošty sú dôležité aj pre celkovú hygienu dôležitú pri spánku. Latkové rošty podporujú cirkuláciu vzduchu. Tak sa jednoducho zabráni tvorbe plesní (ľudské telo vylúči počas spánku viac ako 1 liter vody).
  • Na trhu sa nachádzajú aj rolovateľné latkové rošty. Sú spojené elastickou páskou. Dajú sa jednoducho uskladniť. Šetria miesto.